TuHan Danışmanlık

2011 yılında lisans eğitimleri için Çin’e gelen Uçar kardeşler, Çin dilini ve kültürünü daha hızlı ve etkin öğrenmenin anahtarının girişimci olmak olduğunu gördüler. İlk adım olarak Çin’de düzenlenen çeşitli fuarlara katılan Türk firmalarına tercümanlık desteği vermeye başladılar.

Edindikleri özgüven ile Türkiye Cumhuriyeti Şangay Konsolosluğu bünyesinde yer alan Türk-Çin Ticaret Odası’nda kayıtlı tercüman olarak tecrübelerini artırmaya odaklandılar. Oda’nın organizatörlüğü yaptığı birçok etkinlikte görev alarak Çince-Türkçe dilleri arasında orta ve büyük ölçekli Türk ve Çin firmalarına hizmet sundular. Resmi dili İngilizce olan firmalara Çince-İngilizce dilleri arasında tercümanlık desteği de verdiler, Çince ve İngilizce sunumlar yaptılar.

Tercümanlığın yanı sıra lisans eğitimleri ile paralel olarak bir süre Çin’in yerel firmalarının ürün ve hizmet tanıtımlarını, reklam ve halkla ilişkiler süreçlerini hazırladılar ve yönettiler.

Lisans ve yüksek lisans eğitimlerini tamamlayan kardeşler, Çin’de bulundukları süre boyunca Çin-Türkiye arası sınır aşırı ticarette yaşanan zorlukları bizzat gözlemleme fırsatı buldular. Çin firmaları ile ticaret yapmak isteyen Türk firmalarının doğru ürüne makul sürede ulaşamadıklarına şahit oldular. Ayrıca resmi olarak üretici konumunda olan fakat sadece ülke içi satış yapabilen Çin firmalarının Türkiye’de pazar edinebileceklerini ve Türk firmalarının kazançlı çıkabileceğini gördüler.

İşte iki ülke arasında ticaret yapmayı hedefleyen Türk ve Çin firmalarına bu süreçlerde hizmet verebilmek hedefi ile 2018 yılında resmi olarak Tuhan Danışmanlık firması kuruldu. Tuhan Danışmanlık, Şangay Eyaleti Songjiang Serbest Ticaret Bölgesi’nde bulunan ofisinde Türk ve Çin çalışanları ile etkin iletişim araçlarını detaylı kullanarak Çin’in birçok eyaletinde etkinliklere ve toplantılara da katılmaktadır.

Bahadır Uçar

Kurucu

Dil öğrenimi için geldiği Nanjing eyaletinde Çin dili 4. seviye sınavında başarılı oldu. Bunun üzerine Nanjing Üniversitesinden kazandığı burs ile lisans eğitimine başladı. Aynı yıllarda ODTÜ Konfüçyüs Enstitüsünde eğitim asistanlığı yaptı. Enstitünün düzenlediği Çin Köprüsü yarışmasında dereceye girerek tekrar Çin'e döndü. Halen Uluslararası Ekonomi ve Ticaret lisans eğitimi sürdürmektedir.

Furkan Uçar

Nanjing Şehri Belediye bursunu kazanarak, Nanjing Üniversitesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitim gördü. 2012 yılından itibaren küresel olarak tanınan büyük şirketlere Çince-İngilizce tercümanlık,reklam tanıtımı, oto fuar organizasyonları, tanıtım danışmanlığı ve organizatör olarak çalıştı. Birçok yerel firmayı Çin'in yerel ve ulusal pazarlama kanallarında temsil etti ve ürün tanıtımlarını yaptı. Bunun yanında çesitli Çin ve Türk tekstil firmalarının podyum organizasyonlarında ve gösterilerinde görev aldı.

Hamza Uçar

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde lisansını tamamladıktan sonra Pekin Üniversitesi yenching Akademisi’nde Hukuk Anabilim dalında yüksek lisansını tamamladı. Eğitim dönemi boyunca ulusal ve uluslararası birçok araştırma kuruluşunda konferanslar düzenledi, yayınlar yaptı. Yüksek lisans tezi, ‘Imperial Meritocracies’ adında İngilizce olarak kitaplaştırıldı. Dış ticaretin ithalat, ihracat, dijital pazarlama ve uluslararası finans gibi çeşitli safhalarında yer aldı. Halen farklı kurum ve kuruluşlara danışmanlık vermektedir.

Ata Atasoy

Kocaeli üniversitesi Mekanik Mühendisliği lisans eğitimini tamamladı. Lisans eğitimi öncesi ve içerisinde farklı sektörlerde; gıda üretimi, taşıma-ulaştırma, araştırma, arşivleme, makine imalatı gibi görevlerde çalışarak iş deneyimi ve insan ilişkilerinde tecrübe kazandı. Lisans eğitiminde ilgi duyup uzmanlaştığı alanlar ise ısı tekniği, akışkanlar mekaniği, havalandırma, ısıtma ve soğutma oldu. Bunlara ek olarak mühendislik analizi konularına yoğunlaştı. Erime-Katılaşma konusu içerisinde faz değiştiren malzemelerin analiz çalışmasını bitirme tezi olarak uyguladı. Lisans eğitiminde ısıl tasarım ve mekanik tasarım konuları altında iki adet proje hazırladı.

SİZE YARDIM ETMEK İSTİYORUZ..